18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Otrzymałem sygnały”

Zełenski: „Putin chce bezpośrednich rozmów”

16.11.2022  21:33
„Putin chce bezpośrednich rozmów”
„Putin chce bezpośrednich rozmów” Fot: STR/AFP/East News

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Wołodymyr Zełenski powiedział, że otrzymywał sygnały od zachodnich partnerów Kijowa, iż Putin chce bezpośrednich rozmów.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w środę dziennikarzom, że otrzymywał sygnały od zachodnich partnerów Kijowa, iż Putin chce bezpośrednich rozmów. Zełenski dodał, że zaproponował publiczną formę negocjacji.

Otrzymałem sygnały - że Putin chce bezpośrednich rozmów. (...) Zaproponowałem formę publiczną, dlatego, że Rosja prowadzi wojnę publicznie

- powiedział Zełenski.

Ważna jest pozycja Chin

Prezydent powiedział także, że dla Ukrainy jest ważne, by Chiny nie wspierały otwarcie Rosji. Zapewnił, że Chiny "są zainteresowane przyszłością Ukrainy". Przyznał przy tym, że relacje Pekinu i Moskwy są "poważne" i że są one "w różnych formatach przyjaciółmi, partnerami".

Zełenski mówił też o zwiększeniu liczby żołnierzy rosyjskich na Białorusi. Uznał jednak, że społeczeństwo białoruskie nie chciałoby, by kraj ten rozpoczął ofensywę na Ukrainę i że dla Białorusi obecnie "nie ma to sensu".

Zełenski potwierdził również, że spotkał się we wtorek z szefem CIA Williamem Burnsem.

Informację podała Polska Agencja Prasowa.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także