18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chrup chrup no i trup

Zjadł ostre chipsy i zmarł. Internetowe wyzwanie

Wojciech Kozicki
05.09.2023  19:23
Zjadł pikantne chipsy paprykowe w "One Chip Challenge". Harris Wolobah zginął przez chrupki paprykowe
Zjadł pikantne chipsy paprykowe w "One Chip Challenge". Harris Wolobah zginął przez chrupki paprykowe Fot: Marianna OSKO/East News

Chipsy są niezdrowe? Nie chodzi tylko o tłuszcz, skład przyprawy i kalorie w chipsach. Dziecko w USA zmarło po zjedzeniu chipsów. Internetowy challange "One Chip Challenge" zbiera śmiertelne żniwo. Pikantne chipsy paprykowe, ostre jedzenie, chilli i kapsaicyna mogą nawet doprowadzić do zgonu!

Najlepsze i najzdrowsze chipsy? Te jedzone z umiarem! 14-latek z Massachusetts Harris Wolobah, uczeń drugiej klasy Doherty Memorial High School w Worcester, zmarł kilka godzin po zjedzeniu jednego chipsa. Okazało się, że chłopak wziął udział w internetowym wyzwaniu "Paqui One Chip Challenge", polegającym na spożyciu pikantnego chipsa tortilla. Producent chwali się, że do produkcji tych chipsów używana jest najostrzejsza papryka chilli na świecie.

Ostre chipsy paprykowe. Skład i najostrzejsza papryka chill Paqui

Jak przypomina Radio ZET, powołując się na Wirtualną Polskę, ostre chipsy to przede wszystkim kapsaicyna, czyli związek naturalny, który zawierają papryczki chilli. Harris Wolobah zjadł chipsa Paqui, który był bardzo ostry i zawierał całkiem sporo kapsaicyny. Zgodnie z zasadami wyzwania, trzeba wytrzymać jak najdłużej bez picia i jedzenia po skonsumowaniu zabójczo ostrego chipsa.

W szkole zaczął skarżyć się na ból brzucha - powiedziała dziennikarzom matka chłopca. Rodzina odebrała 14-latka ze szkoły i zabrała do domu. Tam szybko doszedł do siebie. Było to jednak chwilowe, bo kilka godzin później, gdy miał jechać na trening koszykówki, nagle zemdlał- opisuje zdrowie.radiozet.pl.

Dziecko po zjedzeniu ostrych chipsów w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Nie udało się go uratować. Zaplanowana jest już sekcja zwłok dziecka. Nieoficjalnie mówi się, że ostre chipsy mogły spowodować u dziecka nawet zawał serca i uszkodzenie przełyku. Matka chłopca jest pewna, że zabiły go właśnie pikantne chipsy.

Eksperci apelują do rodziców o pilnowanie dzieci! Najgłupsze wyzwanie internetowe doprowadziły już do wielu zgonów!

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje