18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To się w głowie nie mieści

Znalazł zdjęcie zmarłej żony na opakowaniu papierosów. Był w szoku

14.07.2019  11:04
Znalazł zdjęcie zmarłej żony na opakowaniu papierosów. Był w szoku
Znalazł zdjęcie zmarłej żony na opakowaniu papierosów. Był w szoku Fot: Wojtek Laski/East News

Pewien mężczyzna był niesamowicie zrozpaczony po śmierci swojej żony, która odeszła przez ciężką chorobę. Kiedy znalazł jej wizerunek, wykorzystany ku przestrodze dla palaczy na opakowaniu papierosów - wściekł się.

Na opakowaniach papierosów od jakiegoś czasu widnieją zdjęcia, które mają nas przestrzegać przed sięgnięciem po przysłowiowego "dymka". Obrazują one ciężkie choroby, które mogą nas dopaść jeśli zaczniemy palić. Niewiele osób jednak wie, skąd firmy tytoniowe biorą owe fotografie.

Skandal z udziałem firmy tytoniowej

Niewysłowiony musiał być szok pewnego Włocha, który na paczce papierosów ujrzał podobiznę swojej ciężko chorej żony, upamiętnionej w szpitalu na krótko przed śmiercią. Nikt nie zapytał go, czy może wykorzystać jej wizerunek - świeże rany w jego sercu zaczęły mocno krwawić i mężczyzna dosłownie się wściekł.

Jego furia była tym większa, że małżonka nie umarła na chorobę związaną z paleniem papierosów. Po prostu ktoś uznał, że wyglądała na tyle przerażająco, że będzie odpowiednią przestrogą dla palaczy. 

Mężczyzna złożył pozew przeciwko przemysłowi tytoniowemu, który opiewa na astronomiczną kwotę 100 mln euro (czyli mniej więcej 427 mln złotych). Firma tytoniowa przekonuje jednak, że zdjęcie jego zmarłej małżonki miała z legalnych źródeł. Włoch z pomocą prawnika zamierza zwrócić się do ministerstwa zdrowia, a jeśli będzie taka potrzeba również do Komisji Europejskiej.

Myślicie, że ma szansę wygrać w tym procesie? 

Czytaj także
Przeczytaj więcej