18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Krew była wszędzie

Znaleźli ją martwą w kurniku. Mordercą był kogut

02.09.2019  14:45
Znaleźli ją martwą w kurniku. Mordercą był kogut
Znaleźli ją martwą w kurniku. Mordercą był kogut Fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Staruszka pochodząca z południowej Australii zmarła po tym, jak w jej własnym kurniku zaatakował ją kogut. Potwierdziła to sekcja zwłok.

Starsza mieszkanka Australii spędzała dzień jak co dzień. Krzątała się po swoim ogródku i postanowiła zebrać jajka z kurnika. Być może powstałby z nich pyszny omlet albo pożywna jajecznica - na pewno zaś kobieta nawet przez chwilę nie pomyślała, że to właśnie tam straci życie.

Kogut zabił kobietę

Podczas zbierania jajek, zaatakował ją kogut. Niestety, ptak dziobiąc na oślep - trafił swoją właścicielkę w żylaka. Staruszka nie umiała sobie poradzić z narastającym krwawieniem - najwyraźniej nie miała pojęcia o tamowaniu krwawienia. 

Kobieta chorowała na cukrzycę i miała nadciśnienie, to nie pomogło jej uratować się z opresji. Ostatecznie dosłownie wykrwawiła się na śmierć. 

Ten przypadek pokazuje, jak bezbronni są starsi ludzie mający żylaki. Wielu po prostu wpada na meble w domu, powodując niewielkie obrażenia. Nie wiedzą, jak zatamować krwotok i umierają - mówił prof. Roger Byard, patolog z Uniwersytetu w Adelajdzie.

Koguty zwykle nie atakują ludzi i raczej nie są groźnie. Nie wiadomo, co rozjuszyło ptaka do tego stopnia, że brutalnie zaatakował staruszkę. 

Przeczytaj więcej
Komentarze