18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Złe psy skazane na piekło

Duchowni zakazali posiadania psów. Szokujący powód

Wojciech Kozicki
17.07.2019  17:46
Złe psy - duchowni twierdzą, że religia uznaje je za przeklęte
Złe psy - duchowni twierdzą, że religia uznaje je za przeklęte Fot: Facebook

Właściciele psów nie są mile widziani w Izraelu w miejscowości  Elad, gdzie żyją głównie ortodoksyjni Żydzi. Okazuje się, że psy to zwierzęta nieczyste i trzeba się pozbyć. Tym samym rabini prawdopodobnie urządzili zwierzętom piekło.

Wycieczka do Izraela z psem? Unikajcie miejscowości Elad niedaleko Tel Awiwu! Tamtejsi rabini podpisali edykt, który uznaje wszystkie psy za nieczyste i złe stworzenia. Co więcej, właściciele psów do raju raczej nie pójdą, po posiadanie czworonogów czyni ich przeklętymi.

Jak podaje israelnationalnews.com, główny rabin Mordechai Malka jest zaniepokojony, że widuje na ulicach miasta coraz więcej mężczyzn z psami, co jego zdaniem jest zabronione przez Talmud. Co więcej, pies jest diabłem wcielonym nawet, gdy nie gryzie. Wystarczy, że szczeka na osoby nieznajome, a to czyni go złym i powoduje społeczny niepokój. Swoją teorię opiera na średniowiecznym komentarzu do Talmudu.

Koniec z psami

Los psów jest przesądzony i duchowni zgotowali im piekło. Mieszkańcy Elad mają się ich pozbyć z miasta. Przypadki, gdy ktoś posiada psa w calach medycznych lub do ochrony, będą indywidualnie rozpatrywane przez rabinów.

Przeczytaj więcej
Komentarze