18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Węże na peronie

Węże na dworcu PKP. "Kłębowisko"

18.02.2026  19:06
Węże na dworcu PKP w Malborku
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/East News , TvMalbork.pl - Regionalna Telewizja Internetowa

Węże w Polsce i przerażające zdarzenie na dworcu PKP w Malborku (województwo pomorskie). Policja otrzymała zgłoszenie, że na śniegu na peronie zauważono kłębowisko węży. Skąd się tam wzięły i czy były to węże jadowite?

  • Węże na dworcu PKP w Malborku
  • Co się stało z wężami z dworca
  • Jakie działania podjęły lokalne służby po odkryciu węży.
  • Które instytucje zajmują się sprawą węży w Malborku?

Malbork. Węże na dworcu PKP

Ten widok mrozi krew w żyłach. Na dworcu PKP w Malborku, na peronie 4 w rejonie stojaków na rowery, zauważono węże. I to całe „kłębowisko węży”. Czarne gady znajdowały się na śniegu i wszystko wskazuje na to, że zostały porzucone. Mówiła o tym m.in. w rozmowie z „Faktem” rzeczniczka policji w Malborku. To, że węże były na dworcu, potwierdził także pracownik kolei.

Węże w Malborku, horror na dworcu

Co się stało z wężami z dworca? Okazuje się, że gady zniknęły z peronu zanim na miejsce przyjechały służby. Służbom nie udało się ustalić czy, gdy je sfotografowano były nadal żywe czy może znajdowały się w stanie hibernacji. Nie wiemy również jaki był to gatunek węży i czy te węże były jadowite.

Rano sytuacja uległa zmianie — liczba węży była znacznie mniejsza. Część z nich została zabrana przez osoby ubrane na czarno, co może sugerować interwencję ochrony, jednak informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona. Jak wynika z relacji, do chwili obecnej kilka węży nadal znajduje się na terenie peron- informował portal Marlborktv.pl.

Śliska sprawa. Policja w Malborku na tropie węży

Jak ustalił Fakt, Straż Miejska w Malborku otrzymała zgłoszenie o wężach w poniedziałek 16 lutego. Zgłoszenie przekazała do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Teraz sprawą zajmuje się policja, która prowadzi dochodzenie. Aktualnie Policja szuka świadków w sprawie rzekomo podrzuconych węży w pobliżu peronu PKP w Malborku. 

PKP Polskie Linie Kolejowej oraz Straż Ochrony Kolei odpowiadają nam, że żadnego zgłoszenia nie otrzymały- informuje Malbork Nasze Miasto.

Źródło: TvMalbork.pl - Regionalna Telewizja Internetowa / Fakt / Radio ZET / Radio Gdańsk

TERAZ W RADIU ZET
Włącz radio
TERAZ GRAMY

logo Tu się dzieje

Strona główna
dzieje się