18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Interwencja straży miejskiej

Szczurobóbr w Biedronce. Schował się pod (licznymi) paletami [WIDEO]

27.02.2024  12:00
Szczurobóbr w Biedronce
fot. Łukasz Gdak/East News, Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie z interwencji straży miejskiej w łódzkiej Biedronce przy ulicy Paradnej. Pod paletami skrył się bowiem szczurobóbr, czyli nutria amerykańska. Zwierzę udało się schwytać dzięki działaniom odpowiednich służb. Zobacz nagranie ze szczurobobrem w Biedronce.

W mediach społecznościowych Straży Miejskiej w Łodzi pojawiło się nagranie z interwencji w Biedronce przy ulicy Paradnej w Łodzi. Otrzymano zgłoszenie, że po dyskoncie grasuje pewien zwierzak. Na miejsce wezwano Animal Patrol Straży Miejskiej, który schwytał futrzaka pod paletą. „Jeden z klientów sklepu zauważył chodzące po sklepie zwierzątko. Pracownicy od razu się tym zainteresowali”, czytamy w social media.

Tak wygląda nutria amerykańska

Szczurobóbr (nutria) w łódzkiej Biedronce. Interweniował Animal Patrol

Gdy Animal Patrol przybył na miejsce, zauważono, że owym zwierzakiem jest nutria amerykańska, która w Polsce jest gatunkiem inwazyjnym. Potocznie nutrię określa się mianem szczurobobra, co ma związek z jej starogrecką nazwą (połączenie słów oznaczających „szczur” i „bóbr”). Nutria słynie ze swojego futerka, które niegdyś z niej pozyskiwano, oraz z charakterystycznych, pomarańczowych zębów. Szczurobóbr posiada również 30-centymetrowy ogon, który stanowi mniej więcej połowę jego długości. Waga nutrii waha się od 4 do nawet 16 kilogramów.

Zwierzak schował się pod paletami i za nic nie chciał wyjść - donoszą strażnicy miejscy.

Łódzka nutria miała uszkodzony ogon i nie chciała wyjść z ukrycia. Do Biedronki zakradła się zapewne w czasie nocnej dostawy, a wcześniej zaobserwowano ją w okolicach Stawów Jana. „Nie było łatwo, ale ostatecznie udało się wyciągnąć nutrię i zabezpieczyć w naszym aucie”, przekazał łódzki Animal Patrol. Szczurobobra przekazano do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi.

Źródło: Planeta.pl/Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi/Zielona Interia

NIE PRZEGAP:

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

TERAZ W RADIU ZET
Włącz radio
TERAZ GRAMY

logo Tu się dzieje

Strona główna
dzieje się