Oceń
Zakopane, spadł śnieg. Zima w Tatrach uderzyła i zrobiło się biało, gdy przez południe Polski przeszła śnieżyca. W Zakopanem i Nowym Targu spadło kilkanaście centymetrów śniegu, a Krupówki są białe jak w bajce. Nie jest to do końca dobra wiadomość dla osób planujących weekend w Zakopanem i w Tatrach.
Z tego artykułu dowiesz się:
- Jakie są obecne warunki pogodowe w Zakopanem i okolicach.
- Które regiony mają wydane ostrzeżenia pogodowe przez IMGW.
- Dlaczego wyprawy w Tatry mogą być niebezpieczne.
- Jakie środki ostrożności zaleca się kierowcom w Podhalu.
Zakopane, spadł śnieg. Zima w Tatrach
Zima w Zakopanem. Co prawda już wcześniej w Tatrach padał śnieg, jednak teraz spadło go na Podhalu kilkanaście centymetrów. Na zdjęciach widzimy białe Krupówki. Opady śniegu oznaczają jednak niebezpieczeństwo dla turystów planujących wyprawy w góry. Dojazd do Zakopanego jest utrudniony, bo zasypało Zakopiankę.
Zagrożenie lawinowe w Tatrach
IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR) ogłosiło drugi stopień zagrożenia lawinowego. Śnieg w Tatrach będzie padał do niedzieli, więc na tatrzańskich szlakach zrobi się jeszcze bardziej niebezpiecznie.
Zdecydowanie odradzamy trudne górskie szczyty takie jak Świnica czy Orla Perć, ale ostrożność trzeba zachować też na łatwych szlakach jak np. Dolina Tomanowa czy Sarnia Skała. TPN ostrzega również przed niedźwiedziami, obowiązuje zakaz wychodzenia na szlaki po zmroku.
Śnieg spadł też w innych częściach w południowej Małopolsce. W Krakowie od rana pada śnieg z deszczem. Zasypany został również chociażby Nowy Targ- informuje Wirtualna Polska.
Warunki na drogach. Zakopianka zasypana śniegiem
Jeśli planujecie weekend w Zakopanem, sprawdzajcie komunikaty o sytuacji na drogach. Służby odśnieżają drogi. Zakopianka jest zasypana, więc dojazd do Zakopanego jest utrudniony. Dostosujecie jazdą do zimowych warunków, noga z gazu!
Quiz: Tatry i Zakopane - mega quiz o górach
Źródło: Gazeta Krakowska / Radio ZET / TOPR / IMGW
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku
Oceń artykuł
